Wycieczki krajowe

Poniższe oferty to nasze propozycje na sezon 2023.
Zapraszamy do rezerwacji!

Wycieczki dla emerytów - dlaczego warto ?

Jeżeli to tylko możliwe, warto wyjeżdżać na wakacje w każdym wieku, również będąc seniorem. Dlaczego? Wycieczki dla emerytów pozwalają zachować dobrą kondycję fizyczną oraz psychiczną starszej osoby. To doskonały sposób, aby oderwać się od codziennych obowiązków oraz monotonii, która często towarzyszy seniorom. Co więcej, wycieczka dla emeryta, który na co dzień opiekuję się wnukami lub poświęca się rodzinie, to możliwość odpoczynku, którego z pewnością potrzebuje.

Dlaczego warto postawić na wycieczki dla osoby starszej w kraju?

Ważnym czynnikiem, który powinien być wzięty pod uwagę wybierając wycieczkę dla emeryta, to odpowiednie miejsce. Szczególnie jeżeli jest to pierwszy raz, warto postawić na wyjazdy krajowe. Dlaczego? Ponieważ starsza osoba zazwyczaj bardziej odczuwa skutki zmiany klimatu. Podczas wyprawy w tropikalne kraje meczące mogą być szczególnie upały. Polecana jest więc wycieczka we własnym kraju, gdyż towarzyszy jej ten sam język oraz zwyczaje, dzięki czemu senior może czuć się pewnie. Co więcej, korzystając z wyjazdu we własnym kraju mamy dostęp do wysokiej jakości opieki społecznej, co docenią nawet seniorzy cieszący się doskonałym zdrowiem.

Wycieczka dla emeryta - doskonały prezent dla bliskiej osoby

Wśród najlepszych prezentów, które możemy wręczyć dziadkowi lub babci jest wycieczka dla emeryta. Jeżeli ma ona być niespodzianką, warto zdecydować się na miejsce, które nie znajduję się bardzo daleko – być może takie, które senior już wcześniej odwiedził. Będzie stanowić to gwarancję, iż podczas wycieczki będzie się czuł pewnie i bezpiecznie. Taki wyjazd może też być wspaniałą zachętą do zwiększenia aktywności fizycznej, co z pewnością wyjdzie na zdrowie każdemu.

Krajowe wycieczki dla emerytów i osób starszych  – nasza oferta

Wśród naszej oferty dostępne są krajowe wycieczki dla emerytów w niezwykle miejsca w Polsce. Wśród propozycji na idealną wycieczkę dla osoby starszej znajdziemy:

Wycieczka dla osoby starszej - Jura

To miejsce idealne na wycieczkę dla emeryta. Zachwyca pięknymi dolinami, architekturą zamków warownych oraz wspaniałymi grotami. Wyprawa w te malownicze tereny zaplanowana jest na 3 dni i zaczyna się od wizyty w Sanktuarium na Jasnej Górze. Następnie przewiduje się zwiedzanie Żareckiego Jarmarku. Jest to niezwykłe targowisko, które oferuje lokalne produkty oraz szeroki wybór przedmiotów codziennego użytku. Dla wielu uczestników wyjazdu, wizyta na tym pięknym targowisku stanie się bardzo wyjątkowa- można tu prowadzić miłe rozmowy, dotykać towar, a nawet się targować. To obowiązkowy punkt każdej wycieczki dla emeryta! Następnie w planie znajduje się wizyta w Starym Młynie. Jest to interaktywne muzeum, w którym można skosztować regionalny chleb, a następnie samodzielnie zrobić mąkę.

Wycieczka dla osoby starszej - Świętokrzyskie

Wycieczka dla emerytów w te malownicze tereny zaczyna się od wizyty w Sandomierzu. Co ciekawe zwiedzanie nie odbywa się pieszo, ale meleksami, co z pewnością docenią emeryci. Zaplanowany jest też rejs statkiem po rzece Wiśle. Następnie wycieczka w tę urokliwe rejony Świętokrzyskiego obejmuje degustacje wspaniałych win oraz spacer po jednej z piękniejszych winnic w tej okolicy. Obowiązkowym punktem tej wyprawy dla emerytów jest oczywiście Ćmielów oraz słynna porcelana, którą można podziwiać w muzeum. Tuż obok znajduje się Opatów oraz Wytwórnia Krówki Opatowskiej. Przewidziane są też warsztaty krówkowe, co spodoba się wszystkim dojrzałym uczestnikom. Nie zabraknie też rysu historycznego.

Wycieczka dla osoby starszej - Roztocze

Wycieczka dla osób starszych w te przepiękne strony z pewnością spodoba się aktywnym seniorom. Zwiedzanie rozpoczyna się od przyjazdu do Szczebrzeszyna. Następnie program wyjazdu obejmuje wizytę w Roztoczańskim Parku Narodowym. To piękne i malownicze miejsce, gdzie znajdziemy gęste lasy, ciszę oraz kontakt z naturą. Wszyscy uczestnicy wycieczki skorzystają z relaksującego spaceru nad Stawami Echo i będą mogli podziwiać florę oraz faunę tego regionu. Zwiedzimy także Hamernię i jej wyjątkowy rezerwat przyrody oraz przejdziemy piękną ścieżką wzdłuż rzeki. I tym razem nie obędzie się bez degustacji wraz z pokazem wypieku pysznych podpłomyków. Jedną z głównych atrakcji wycieczki dla osób starszych na Roztoczu jest zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz Starego Miasta w Zamościu.

Wycieczka dla emerytów - Lubelskie

Wycieczka dla osób starszych w ten region Polski zaczyna się od wizyty w Majdanku, podczas której odwiedzimy muzeum byłego obozu koncentracyjnego. Następnie zaplanowano wizytę w Roztoczańskim Parku Narodowym, a wraz z nim Stawy Echo. Szczególnie lubianym przez emerytów miejscem jest Kazimierz Dolny. Nasz wycieczka obejmuje zwiedzanie tego nastrojowego miejsca podczas rejsu statkiem po Wiśle. Zaplanowana jest też wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej oraz w jednym z najpiękniejszych wnętrz pałacowych w naszym kraju, czyli w Muzeum Zamoyskich. Wszyscy uczestniczy wycieczki dla osób starszych będą mieli okazję przespacerować się po zabytkowym Starym Mieście w Zamościu oraz odwiedzić Zwierzyniec.