Wczasy dla emerytów i osób starszych

Seniorzy przebywający na emeryturze wreszcie mają czas na wypoczynek w ramach wczasów dla osób starszych. Po trudach wieloletniej pracy i gromadzenia środków finansowych na przyszłość, wreszcie przychodzi czas, który emeryci powinny poświęcić przede wszystkim sobie. Wydaje się, że wczasy dla emerytów to najlepszy sposób na połączenie relaksu oraz zwiedzania najpiękniejszych miejsc nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Czy wczasy dla osoby starszej muszą być drogie? Niekoniecznie, ponieważ wielką zaletą emerytury jest łatwość wyjazdu o dowolnej porze roku. Dzięki temu możliwe jest zorganizowanie wczasów dla emeryta poza wysokim sezonem, a więc taniej. W związku z tym nie muszą odbywać się jedynie w Polsce, ale również na całym świecie. Emeryci borykający się z dolegliwościami zdrowotnymi mogą wybrać wczasy, które łączą odpoczynek, zwiedzanie i rehabilitację lub zabiegi lecznicze.

Z oferty wczasów dla emeryta mogą skorzystać nie tylko osoby posiadające partnera, ale także samotni seniorzy. W wielu przypadkach okazało się, że wczasy dla osoby starszej były okazją do znalezienia nowej przyjaźni, a nawet miłości. W końcu wczasy dla emeryta w pięknej, nadmorskiej miejscowości w Polsce lub wczasy dla osób starszych w gorącej Hiszpanii mogą nastroić bardzo romantycznie!

Wczasy dla emerytów to doskonała okazja do zwiedzania miejsc, w których dotychczas seniorzy nie byli, także tych związanych z religią. Nie wszystkim odpowiadają typowe pielgrzymki i w takim przypadku również z pomocą przychodzą wczasy o tematyce sakralnej.

Wczasy dla emerytów w kraju

Oferta wczasów dla emerytów w Polsce jest niezwykle bogata. Równie popularne są te, które organizowane są w nadmorskich kurortach, jak i te w górach, czy nad jeziorem. Krajowe wczasy dla osób starszych wcale nie muszą być nudne, ponieważ coraz częściej w ofercie można znaleźć wycieczki z udziałem animatorów, którzy organizują seniorom czas odpowiednio do ich zainteresowań.

Wśród polskich emerytów aktualnie dużym powodzeniem cieszą się sanatoria. Jednak oczekiwanie na wyjazd sponsorowany przez NFZ jest bardzo długie. W przeciwieństwie do wczasów dla osoby starszej, nie ma możliwości wyboru miejsca oraz terminu pobytu. Na szczęście oferujemy także wczasy dla emeryta w miejscowościach uzdrowiskowych, które wyposażone są w pakiet leczniczy. A po rehabilitacji uczestnicy wczasów mogą spokojnie udać się na upragniony dancing!

Nie każdy senior jest jednak schorowany i potrzebuje wczasów dla emeryta z rehabilitacją. Niektórzy chcą po prostu zrelaksować się i zregenerować. Świetną okazją do tego są wczasy dla osoby starszej połączone z wizytą w SPA. Takie ośrodki coraz częściej oferują dedykowane zabiegi, jak klasyczne masaże, czy kąpiele w źródłach termalnych. Na tego typu wczasach pojawiają się także zajęcia fitness oraz spotkania z dietetykiem.

Wczasy dla emerytów mogą być także doskonałą okazją do zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Jeśli organizowane są przy ośrodkach SPA, seniorzy mogą skorzystać z basenów, siłowni oraz sali fitness. Coraz więcej hoteli i pensjonatów umożliwia na wczasach dla osoby starszej wybór odpowiedniej diety. Tygodniowy jadłospis bez mięsa czy słodkich oraz słonych przekąsek na wyjeździe może nie tylko odchudzić, ale także pozytywnie wpłynąć na kondycję żołądka, która często nie jest już najlepsza w tym wieku.

Wczasy dla osób starszych za granicą

Dla niektórych emerytura to pierwszy moment, kiedy mają czas i środki na wyjazd na wakacje za granicę. Wśród popularnych kierunków są przede wszystkim ciepłe kraje, ponieważ organizujemy je głównie poza sezonem, kiedy w Polsce pogoda nie rozpieszcza. Nic dziwnego, że wybór pada na kraje, w których świeci piękne słońce i jest gorąco.

Niektórzy seniorzy obawiają się wybierać wczasy dla emeryta poza Polską z uwagi na barierę językową. Jednak nie muszą się martwić problemami z komunikacją, ponieważ zwykle na wczasach dla osoby starszej za granicą bierze udział polskojęzyczny rezydent. Z drugiej strony wczasy dla emeryta w innym kraju to doskonała okazja do nauki języka obcego na co nigdy nie jest przecież za późno.

Przeszkody nie stanowią także środki transportu, gdyż w naszej ofercie posiadamy wczasy dla emerytów nie tylko z przelotem, ale także z możliwością wyjazdu autokarem. Warto jednak wsiąść do samolotu, szczególnie kiedy wycieczka jest daleka, ponieważ to nie tylko najbezpieczniejszy sposób dotarcia do celu, ale co ważne dla seniorów, również bardziej komfortowy niż autokar.

Wczasy dla osoby starszej nie muszą być ani drogie, ani nudne. W związku z wprowadzeniem możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę, seniorzy mają siłę, ochotę i środki na wczasy dla osób starszych.